Videochat

Funkce videochat umožňuje mezi operátorem a klientem zahájit komunikaci pomocí audio a video zařízení. Funkce je dostupná pouze v případě, že má operátor aktivní maximálně jednu konverzaci.

V případě vstupu klienta přes tlačítko Videohovor, CallBack či Pozvánku, je tato funkce automaticky zapnutá. V základním nastavení vidí klient operátora a klient i operátor se navzájem slyší.

V případě vstupu klienta přes chatovací tlačítko je možné funkci zapnout v záložce Volat. Po kliknutí na tlačítko Volat se v levém sloupci objeví výstup z kamery a ovládací tlačítka. Lze vypnout / zapnout zvuk či video a případně obrazovku zvětšit na celou plochu obrazovky. Po stistknutí tlačítka Volat se v chatu klienta objeví výzva k zahájení videohovoru. Tu lze přijmout nebo odmítnout.

Po zahájení videohovoru aplikace vyzve klienta, ať povolí přístup prohlížeče k audiovizuálním zařízením. Protože klient často neví, kde má v prohlížeči povolit přístup ke kameře a mikrofonu, přidali jsme přímo do operátorského prostředí informaci o stavu těchto služeb. Okamžitý přehled tak získá nejen operátor, ale i klient bude informován o tom, že prohlížeč nemá přístup k jeho audiovizuálním zařízením.

Během hovoru má klient i operátor možnost zapnout/vypnout zvuk i video, případně obrazovku s videem naopak zvětšit. Operátor může pořídit screenshot obrazovky klienta - ten se uloží do souborů sezení (záložka Sdílet). Během videohovoru lze využívat všech ostatních funkcí aktivního chatu.

Videohovor lze kdykoliv ukončit ze strany operátora i klienta a v sezení pokračovat bez něj.

results matching ""

    No results matching ""