WhatsApp

Představujeme vám WhatsApp. Komunikační aplikaci, kterou každý měsíc používá přes 1,5 miliardy lidí po celém světě včetně vašich zákazníků. A i s nimi se můžete spojit přes mluvii.

WhatsApp se stal nejčerstvějším přírůstkem ve světě mluvii. Z jednotného operátorského prostředí tak můžete obsluhovat požadavky vašich zákazníků stejně pohodlně jako v případě chatu, e-mailu nebo Facebook Messengeru.

Aktivační proces

Aby vaše společnost mohla se zákazníky komunikovat přes WhatsApp prostřednictvím mluvii, je nejprve nutné zřídit WhatsApp Business Account (WABA). WABA účet je vázán na konkrétní telefonní číslo a při zřizování si můžete přizpůsobit jeho název, logo nebo další údaje, které se zobrazí zákazníkům u vašeho profilu na WhatsAppu. Pro žádost o registraci WABA je nutné doplnit i několik dalších údajů.

Pro aktivaci účtu potřebujete:

 • Ověřený Facebook Business Manager (návod naleznete zde),
 • Telefonní číslo pro Whatsapp (dle definovaných podmínek),
 • Odkaz na aktivační formulář (obraťte se na vašeho obchodního zástupce nebo na helpdesk@mluvii.com)

Celým procesem vás provedeme v následujících 6 krocích. V případě dotazů se na nás neváhejte kdykoliv obrátit prostřednictvím chatu na webu mluvii.com nebo e-mailu helpdesk@mluvii.com.

1. Vyplnění aktivačního formuláře

Po obdržení aktivačního formuláře je potřeba vše vyplnit a odsouhlasit podmínky našeho obchodního partnera a podmínky Facebooku. Následně obdržíte aktivační e-mail.

2. Přístup do partnerské aplikace

Jakmile obdržíte přístupové údaje, máte možnost zkontrolovat stav vaší žádosti. Po přihlášení uvidíte požadavek ve stavu DRAFT. V tomto stavu se žádost nachází až do té doby, než je registrované telefonní číslo.

Žádost je ve stavu PENDING v případě, že prošla celým aktivačním procesem vyžaduje jen registraci čísla. V případě, že je číslo schválené a funguje, mění se status na DONE.

3. Schválení posílání zpráv jménem firmy

Pro správné fungování WhatsApp je potřeba povolit ve Facebook Business Manageru funkci „posílání zpráv jménem“. Bez tohoto povolení nejsme bohužel schopni WhatsApp napojit do mluvii.

 1. Klikněte na odkaz v e-mailu, nebo se přihlašte do Facebook Business Manageru,
 2. Ve Facebook Business Manageru klikněte na Nastavení firmy,
 3. Klikněte na Žádosti,
 4. V sekci Přijato vyhledejte žádost poskytovatele řešení pro firmy a klikněte na Schválit.

Podrobný návod naleznete na adrese https://www.facebook.com/business/help/524220081677109?id=2129163877102343.

Zapojte se s námi do beta testování a zjistěte, jak pohodlné může používání WhatsAppu být. Jak na to?

4. Ověření firmy

Jakmile schválíte žádost o „posílání zpráv jménem“, budete muset ověřit vaši firmu ve Facebook Business Manageru. WhatsApp tímto postupem ověřuje pravou identitu firmy.

 1. Ve Facebook Business Manageru klikněte na Nastavení firmy,
 2. Klikněte na Centrum zabezpečení,
 3. V oddílu Ověření klikněte na Spustit ověření.

Poznámka: Možnost Spustit ověření nebude aktivní, dokud neschválíte žádost poskytovatele řešení pro firmy o „posílání zpráv jménem“.

K vytvoření WhatsApp klienta je nutné splnit 3 následující body:

 • Schválení „posílání zpráv jménem“ (Krok 3)
 • Ověření firmy (Krok 4)
 • Schválení názvu společnosti

  5. Registrace telefonního čísla

Jakmile bude vytvořený WhatsApp klient, což poznáte tak, že se status kanálu změní na REGISTRATION_READY, můžete klikem na tlačítko “Trigger registration” požádat o vygenerování 6-ti místného kódu prostřednictvím telefonního hovoru nebo sms. Tento kód následně vložíte klikem na tlačítko “Finish Registration”. Pro zpřístupnění tlačítka je potřeba obnovit stránku.

Poznámka: Pokud je na vašem telefonním čísle nastaveno IVR, můžeme vám poskytnout 2 telefonní čísla, ze kterých bude provedeno ověření, abyste mohli tato čísla whitelistovat nebo správně naroutovat.

6. Vygenerování API Klíče

Po úspěšné registraci čísla, můžete vygenerovat API klíč, který následně přidáme do mluvii. Po vygenerování klíče by měla položka “WhatsApp account” a “Phone number” svítit zeleně což znamená, že vše je v pořádku. Vygenerovaný API klíč nám pošlete na adresu helpdesk@mluvii.com.

Jakmile vše nastavíte, můžete obsluhovat klienty, kteří s vámi komunikují přes WhatsApp, přímo v mluvii! :-)

Pokud chcete přidat další telefonní číslo, postupujte podle návodu zde.

Jak správně používat WhatsApp Business Account

Společnost WhatsApp může provádět rutinní kontroly užívání WABA účtů. Proto by mělo být zajištěno, aby účet nesloužil ke spamování klientů nebo ke komunikaci s klienty, kteří neudělili souhlas s kontaktováním prostřednictvím WhatsAppu. Zákazník musí nejprve udělit souhlas s přijímáním zpráv na WhatsAppu prostřednictvím kanálu třetí strany jako např. SMS, e-mailem nebo webovým formulářem. O tom, jak správně nastavit sběr souhlasů vašich klientů můžete zjistit více zde.

V případě porušení pravidel užívání WABA může být účet zablokován ze strany společnosti WhatsApp.

results matching ""

  No results matching ""