WhatsApp

Představujeme vám WhatsApp. Komunikační aplikaci, kterou každý měsíc používá přes 1,5 miliardy lidí po celém světě včetně vašich zákazníků. A i s nimi se můžete spojit přes mluvii.

WhatsApp se stal nejčerstvějším přírůstkem ve světě mluvii. Z jednotného operátorského prostředí tak můžete obsluhovat požadavky vašich zákazníků stejně pohodlně jako v případě chatu, e-mailu nebo Facebook Messengeru.

Aktivační proces

Aby vaše společnost mohla se zákazníky komunikovat přes WhatsApp prostřednictvím mluvii, je nejprve nutné zřídit WhatsApp Business Account (WABA). WABA účet je vázán na konkrétní telefonní číslo a při zřizování si můžete přizpůsobit jeho název, logo nebo další údaje, které se zobrazí zákazníkům u vašeho profilu na WhatsAppu. Pro žádost o registraci WABA je nutné doplnit i několik dalších údajů.

Pro aktivaci účtu potřebujete:

Můžete si vytvořit nový Facebook Business Account nebo telefonní číslo připojit k již existujícímu účtu viz "Embedded Signup proces" popsaný dále.

Pokud byste si nebyli jistí jednotlivými kroky, můžete si pustit video tutoriál našeho partnera.

Aktivace probíhá ve 3 krocích.

1. Vyplnění aktivačního formuláře

Po obdržení aktivačního formuláře je potřeba vše vyplnit a odsouhlasit podmínky našeho obchodního partnera a podmínky Facebooku. Následně obdržíte aktivační e-mail.

2. Dokončení registrace (Embedded Signup)

Prostřednictvím linku a přihlašovacího hesla (krok 1) se vám zpřístupní průvodce pro zprovoznění WhatsApp tel. čísla.

Zde je potřeba projít následující obrazovky:

 • Přihlašte se pomocí svého Facebook účtu a vyberte existující nebo si vytvořte novou instanci Facebook Business Manageru (Instanci nebude možné po registraci zpětně změnit)

 • Vytvořte si vlastní WhatsApp Business Account a v rámci toho zadejte Název (Display Name) a popis vaší společnosti. (Obě informace budou viditelné pro vaše zákazníky při komunikaci s vámi).

 • Registrujte si své telefonní číslo. Vybrané telefonní číslo musí splňovat základní požadavky. Následně zvolte metodu doručení verifikačního kódu (textová zpráva či telefonní hovor).

Poznámka: Pokud je to možné, doporučujeme vybrat textovou zprávu. Pokud jste nuceni zvolit ověření formou telefonního hovoru, jelikož cílové tel. číslo se nachází za IVR volbou, je doporučeno během procesu registrace existující IVR strom deaktivovat.

Hned na to je na dříve zvolené tel. číslo odeslán verifikační kód (dorazí SMS zpráva či zavolá automat, který začne diktovat kód).

Po zadání verifikačního kódu je přidané telefonní číslo ověřené. Na obrazovce se zobrazí potvrzení, že ověření proběhlo úspěšně.

3. Generování API klíče

Tlačítkem Generate API key si vygenerujete API klíč, který předáte zástupci společnosti mluvii, který proces dokončí přídáním WhatsApp telefonního čísla do aplikace mluvii.

Poznámka: Telefonní číslo je zpoplatněno v okamžiku vygenerování API klíče.

V tuto chvíli je možné přistupovat k WhatsApp API v rámci tzv. "Sandbox módu".


Dokončení registračního procesu

Abyste mohli tel. číslo plnohodnotně používat, je nutné dokončit zbývající kroky registrace (krok 4 - 6).

Upozrnění: Pokud nedojde k dokončení procesu registrace do 30 dní od vygenerování API klíče, dochází k odpojení tohoto tel. čísla od WhatsApp API.

4. Doplnění informací o společnosti v Business Manageru

Mezi tyto informace patří:

 • oficiální název společnosti
 • sídlo společnosti
 • telefonní kontakt
 • web společnosti

5. Ověření souladu s WhatsApp Commerce Policy a schválení názvu zobrazovaného klientům (Display Name)

Společnost Meta si vyhrazuje právo ověřit, že dané tel. číslo nebude použito k propagaci nebo prodeji některých produktů či neposlouží k podpoře protiprávního jednání.

Podrobné znění oficiálních podmínek WhatsApp Commerce Policy najdete zde

Požadavky, které musí splňovat zvolené "Display Name" najdete zde

Společnost Meta má na posouzení souladu se stanovenými podmínkami lhůtu 24 - 48 hodin.

6. Dokončení Facebook Business Verification (Dobrovolné)

Tento krok je nepovinný, ovšem je doporučeno jej realizovat v těchto případech:

 • potřebujete posílat svým klientům více "Template Messages" (1000+ unikátních klientů/den)

 • potřebujete současně používat více než 2 telefonní čísla v rámci WhatsAppu

 • je pro vás důležité získat statut "Official Business Account", díky němuž budete snadno vnímáni jako důvěryhodný subjekt

Upozornění: Vámi registrované telefonní číslo začíná byt zpoplatněno ihned po dokončení kroku 2 (úspěšná registrace tel. čísla)

results matching ""

  No results matching ""