IP Telefonie

IP telefonie patří mezi vypínatelné funkce mluvii. Pokud ve svém administrativním prostředí tuto sekci nevidíte a máte zájem o její aktivaci, obraťte se na svého obchodního zástupce nebo nám napište přes chat na našem webu.

Konfigurace kanálu

Nastavení linky probíhá v sekci Nastavení a dále v části Telefon, kde zvolíte záložku Konfigurace telefonu. Nejprve je nutné nastavit routing, který bude použitý pro směrování telefonních hovorů.

Zde máte také možnost aktivovat nahrávání hovorů. Nahrávky jsou uchovávány po omezenou dobu viz Soubory.

Zbývající nastavení bude provedeno buď výhradně na straně mluvii (použití sdílené telefonní ústředny), nebo v součinnosti se zástupcem zákazníka (použití vlastní telefonní ústředny).

Sdílená telefonní ústředna (poskytována mluvii)

Není potřeba nic dalšího nastavovat. Nastavení je přednastavené.

Vlastní telefonní ústředna

Po routingu je třeba napojit existující phone gateway pomoci jejího ID a tajného klíče (zajišťuje mluvii). Na závěr zbývá nastavit název kontextu, pod kterým jsou registrovány v telefonní ústředně existující telefonní linky (Výchozí kontext). Kromě výchozího kontextu se nastavuje také WebRTC kontext (může být totožný s výchozím kontextem) a Chybový kontext, který slouží k informování klienta v případě, že se nepodaří hovor spojit. Typicky jde o přehrání definované hlášky.

Konfigurace telefonní linky

Konfigurace telefonní linky pro daného operátora probíhá také v části Telefon v rámci sekce Nastavení. Ze seznamu dostupných uživatelů vyberete konkrétního operátora a zvolíte, zda daná telefonní linka je typu WebRTC, neboli využívá tuto technologii, která je podporována většinou internetových prohlížečů, a nebo linku nakonfigurovanou externě.

V takovém případě se neobejdete bez použití softwarového telefonu (softphonu), který bude muset operátor nutně použít. Do zbývajících polí zadejte název existující linky a Kontextu v telefonní ústředně.

Abyste mohli uživateli telefonní linku nakonfigurovat, je nutné aby měl oprávnění pro telefonní kanál.

Last updated